Likwidacja szkody powypadkowej za granicą Leipzig

Likwidacja szkody powypadkowej za granicą Leipzig

Likwidacja szkody powypadkowej za granicą Leipzig

Likwidacja, powstałej w Niemczech w miejscowości Leipzig i okolicy (Delitzsch, Grimma, Zwenkau, Borna, Frohburg, Leuna, Halle i okolicy do 50km od Lipska) , szkody za  pośrednictwem polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego lub jego reprezentanta jest rozwiązaniem mniej korzystnym dla poszkodowanego. Po pierwsze wydłuża czas naprawy samochodu po drugie wysokość wypłaconego odszkodowania może być niższe niż kwotą jaką otrzymałby poszkodowany likwidując szkodę bezpośrednio na miejscu.

Ulegając kolizji lub wypadkowy samochodowego na terenie państw Unii (Niemiec, Austrii, Szwajcarii czy innego) warto zastanowić się nad likwidacją szkody bezpośrednio na miejscu aby uniknąć stresu, przeciągania w czasie czy innych nieprzyjemnych rzeczy.

W takich sytuacjach pomaga właśnie sieć MOTOEXPERT, której rzeczoznawcy od wielu lat zajmują się pomocą Polakom po wypadkach komunikacyjnych na terenie Unii Europejskiej, służą wszelaką pomocą. Sporządzają powypadkowe niemieckie opinie techniczne będące później podstawą do wypłaty odszykowania. Oferują pomoc polskojęzycznego adwokata, który pomaga przy wypełnianiu wszystkich niezbędnych dokumentów związanych z samym wypadkiem. Sama likwidacja powstałej szkody odbywa się na prawie niemieckim a poszkodowany na czas naprawy ma prawo do auta zastępczego.

Dzięki czemu poszkodowany należne odszkodowanie dostaje szybciej w najczęściej w wysokości wyższej niż jakie otrzymał by w Polsce.

Co ważne koszty pracy rzeczoznawcy MOTOEXPERT oraz polskojęzycznego adwokata zgodnie z niemieckim prawem pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy wypadku.

Share this post